Przegląd sprzętu Emerson Ridgid Wd4070ex0

Emerson Ridgid WD4070EX0 to profesjonalny, wielofunkcyjny wózek, który może służyć do wykonywania różnych prac. Posiada on regulowane, łatwe w użyciu sterowanie, które pozwala dostosować go do szerokiej gamy prac. Urządzenie wyposażone jest w uniwersalną głowicę wyciągową, umożliwiającą wykonanie zadań z zakresu wiertła, szlifierki, piły, młotka i wkrętarki. Dodatkowo, wózek wyposażony jest w wygodny uchwyt, który zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi. Przegląd sprzętu Emerson Ridgid WD4070EX0 umożliwia pracownikom szybkie i skuteczne wykonywanie wielu prac, co czyni go idealnym wyborem dla profesjonalnych warsztatów.

Ostatnia aktualizacja: Przegląd sprzętu Emerson Ridgid Wd4070ex0

Okresowe badania techniczne samochodu są oczywistym obowiązkiem każdego właściciela auta. Regularne przeglądy pojazdu są najlepszym sposobem na utrzymanie jego sprawności i bezpieczeństwa. Podobnie rzecz ma się w przypadku maszyn budowlanych. Wyłącznie pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i konserwacji możemy spodziewać się ich niezakłóconej i bezawaryjnej pracy.

Obsługa maszyn budowlanych nie jest zadaniem łatwym, dlatego do wykonywania takiego zawodu niezbędne są specjalne uprawnienia. Operatorzy maszyn muszą wykazać się nie tylko szeroką wiedzą na temat ich obsługi, ale także budowy i zasad prawidłowej konserwacji – zauważa nasz rozmówca z firmy Wigropol-LR. Do podstawowych obowiązków operatora należy codzienna obsługa maszyny. Poza tym, konieczne jest poddawanie sprzętu budowlanego fachowym przeglądom technicznym.

Czym jest codzienna obsługa maszyny budowlanej?

Codzienna obsługa maszyny, w literaturze fachowej oznaczana skrótem OC, obejmuje działania, jakie operator musi wykonać każdego dnia przed rozpoczęciem pracy, a dokładniej przed uruchomieniem silnika. Do działań z zakresu OC zaliczamy dokręcenie kół, sprawdzenie stanu ogumienia i ciśnienia w oponach.

Dodatkowo, operator w ramach obsługi codziennej maszyny budowlanej musi skontrolować stan połączeń skręcanych, spawanych i nitowanych, upewnić się, że nie ma żadnych wycieków w układach paliwowym, hamulcowym i hydraulicznym. Sprawdzić należy także poziomy płynów w poszczególnych układach oraz napięcie paska klinowego.

Po uruchomieniu silnika, operator musi jeszcze dokonać oględzin oświetlenia i wycieraczek, sprawdzić pasy i działanie sygnału dźwiękowego. Wszystkie te czynności nie tylko zapewniają bezpieczeństwo pracy na placu robót, ale także pozwalają szybko wykryć i naprawić ewentualne usterki, co pozwala zapobiec poważniejszym uszkodzeniom maszyny.

Przeglądy techniczne maszyn budowlanych

Bez względu na to, jak ostrożny i profesjonalny operator pracuje na danym sprzęcie, poszczególne elementy ulegają nieuchronnie zużyciu. Właśnie dlatego każdą maszynę należy poddawać regularnym przeglądom, zgodnie z harmonogramem zalecanym przez producenta. Wszystkie informacje na temat obsługi maszyny znajdziemy w dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR), która zawiera instrukcję obsługi, książkę gwarancyjną i katalog części zamiennych do maszyny budowlanej.

Przeglądu technicznego maszyn budowlanych dokonuje się zazwyczaj co 500, 1000 i 2000 motogodzin. Podczas profesjonalnego badania serwisant wymienia wszystkie filtry i płyny eksploatacyjne. Poszczególne podzespoły poddawane są regulacji i smarowaniu, likwidowane są także ewentualne wycieki.

Dbałość o systematyczne przeglądy techniczne maszyn to najlepszy sposób na utrzymanie sprzętu budowlanego w dobrym stanie, co przekłada się na zmniejszenie awaryjności oraz przedłużenie sprawności poszczególnych podzespołów i całego urządzenia.

Oferuję przeglądy sprzętu do prac na wysokości, parków linowych a także wykorzystywanego na ściankach wspinaczkowych. Wykonuję kontrole sprzętu alpinistycznego, wspinaczkowego i budowlanego. Oferuję przeglądy okresowe (coroczne oraz częstsze), jak również przeglądy fabryczne (po okresie użytkowania).

W skład SOI wchodzą między innymi uprzęże i szelki bezpieczeństwa, liny, lonże z absorberem, przyrządy, kaski i hełmy ochronne.

Potrzebujesz skontrolować swój Sprzęt Ochrony Indywidualnej (SOI)? Potrzebujesz sprawdzić czy używany sprzęt wysokościowy jest bezpieczny? Zapraszam do kontaktu

Marki

Jestem certyfikowanym kontrolerem wiodących na rynku marek. Wykonuję przeglądy sprzętu wysokościowego, wspinaczkowego i do parków linowych następujących marek:
– Petzl
– Singing Rock
– CT (Climbing Technology)
– Lanex
– Tendon
– Kong
– Camp
– Cassin
– Beal
– Skylotec
– Rock Empire
– Assecuro
– Kratos Safety
– VI. 6+

Potrzebujesz wykonać przeglądy sprzętu do prac na wysokości lub wspinaczkowego innej marki? Skontaktuj się ze mną i dowiedz się czy możliwe jest wykonanie kontroli.

Po co wykonywać przeglądy SOI?

Konieczność wykonywania przeglądów sprzętu alpinistycznego wynika z elementarnych podstaw bezpieczeństwa prac na wysokości oraz obowiązujących przepisów. W interesie każdego użytkownika wykorzystującego sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości jest dbanie o jego stan. W końcu to on zawierza mu swoje zdrowie i życie. Podstawą bezpieczeństwa jest znajomość sprzętu z którego się korzysta oraz jego indywidualna kontrola przed i w trakcie użytkowania.

Na podstawie normy EN 365, a także innych przepisów, wymagane są również przeglądy okresowe. Każdy element środków ochrony indywidualnej powinien zostać skontrolowany przez autoryzowanego przez producenta inspektora co najmniej raz na 12 miesięcy. W sytuacji wystąpienia udarów lub zdarzeń, które mogły uszkodzić sprzęt, konieczne jest wykonanie przeglądu dodatkowego.

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom SOI. W jego obowiązku jest dopilnowanie, by ten sprzęt był okresowo kontrolowany przez osoby kompetentne. W przypadku zdarzenia wypadkowego to pracodawca będzie musiał udowodnić, że używany sprzęt ochrony indywidualnej był dopuszczony do użytku. Nie zwalnia to jednak pracownika z dbałości o sprzęt.

Warto pamiętać, że konieczność wykonywania okresowych kontroli sprzętu, wynika również z instrukcji obsługi oraz warunków gwarancji.

Przygotowanie sprzętu do przeglądu

Pamiętaj, aby dostarczany do nas sprzęt był czysty. Tylko taki jesteśmy w stanie rzetelnie skontrolować. Konieczność jego wyczyszczenia może wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat. Upewnij się również, że indywidualne numery identyfikacyjne są widoczne. Sprzęt nieposiadający oznaczeń producenta powinien zostać wycofany z użycia.

Do każdego elementu przekazywanego do przeglądu dołącz kartę przeglądów okresowych. W przypadku nieposiadania takiej karty, oferuję również jej założenie (szczegóły w cenniku poniżej).

Przeglądy SOI – cennik

Oferuję rabaty oraz indywidualne wyceny przy większych zleceniach, jak również dla osób wykonujących u mnie regularne przeglądy. 

Podane ceny są cenami brutto. Wystawiam faktury VAT.

 • Przegląd uprzęży pełnej: 35 zł
 • Przegląd uprzęży biodrowej: 30 zł
 • Przegląd uprzęży piersiowej: 15 zł
 • Przegląd szelek bezpieczeństwa: 30-35 zł
 • Przegląd bloczka: 15 zł
 • Przegląd taśmy stanowiskowej: 7, 5 zł
 • Przegląd kasku: 15 zł
 • Przegląd lonży: 7, 5 zł
 • Przegląd absorbera: 20 zł
 • Przegląd liny – pierwsze 10 mb: 7, 5 zł
 • Przegląd liny – kolejny metr: 0, 50 zł
 • Przegląd łączników (karabinki, zatrzaśniki, mailony): 7, 5 zł
 • Przegląd przyrządów prostych – zaciskowych, zjazdowych, autoasekuracyjnych (np. rolka, ZigZag, Locker): 15 zł
 • Przegląd przyrządów złożonych – zaciskowych, zjazdowych, autoasekuracyjnych (np. Ascension, ASAP, I’D S, Rig): 30 zł
 • Założenie dokumentacji SOI: 5 zł
 • Wysyłka kurierska (do 30 kg): 15 zł

Wytrzymałość. Niezawodność. Innowacja zwiększająca efektywność pracy.

Niektórzy działają, by zmieniać świat. W RIDGID tworzymy dla tych, którzy go budują. W 1923 roku wynaleźliśmy nowoczesny klucz do rur. Od tego czasu narzędzia i sprzęt z logo RIDGID tworzymy z myślą o skuteczności, wydajności i niezawodności. Dzisiaj znajdziesz marka RIDGID to najszerszy na rynku wybór narzędzi do rur i rurek. Narzędzia cieszące się zaufaniem tych, którzy znają się na rzeczy.

Przeczytaj więcej

Kliknij, aby kontynuować czytanie Wytrzymałość.

Przegląd sprzętu Emerson Ridgid Wd4070ex0

Bezpośredni link do pobrania Przegląd sprzętu Emerson Ridgid Wd4070ex0

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przegląd sprzętu Emerson Ridgid Wd4070ex0