Schemat połączeń elektrycznych Craftsman 247 77466 1

Schemat połączeń elektrycznych Craftsman 247 77466 1 jest narzędziem służącym do wyznaczania połączeń wykorzystywanych w urządzeniach elektrycznych. Wykorzystuje on różne kolory kabelków, aby zapewnić łatwy dostęp do informacji związanych z połączeniami. Używając tego schematu, można łatwo i szybko zidentyfikować połączenia między elementami w urządzeniu. Może to pomóc w łatwym i bezpiecznym podłączeniu sprzętu, a także zapobiec uszkodzeniu urządzenia z powodu niewłaściwych połączeń.

Ostatnia aktualizacja: Schemat połączeń elektrycznych Craftsman 247 77466 1

W efekcie instalacja dostosowywana jest do potrzeb użytkownika, a prace montażowe powinien prowadzić uprawniony elektryk, poświadczając ich prawidłowe wykonanie stosownym oświadczeniem.

Natomiast bazowym ograniczeniem w użytkowaniu i rozbudowie instalacji elektrycznej jest dokumentacja projektowa przyłącza elektroenergetycznego zawierająca m. in. : schemat ideowy, opis rodzaju i lokalizacji przyłącza, zastosowanych przewodów i zabezpieczeń nadmiarowo-prądowych oraz nominalnego poboru mocy, co decyduje o możliwości obciążenia sieci.

W typowych warunkach użytkowania moc umowna potrzebna do zasilania domu jednorodzinnego zawiera się w granicach 9-16 kW, przy czym niekiedy może być ona ograniczona możliwościami obciążenia istniejącej sieci elektroenergetycznej zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez miejscowy zakład energetyczny. 

Czym jest schemat elektryczny?

Schemat elektryczny to rysunek techniczny, który za pomocą symboli graficznych przedstawia wszystkie połączenia elektryczne w danym układzie.

Według normy PN-79/E-01244 wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje schematów elektrycznych:

 1. Schemat elektryczny podstawowy - strukturalny (wskazuje rozmieszczenie elementów), funkcjonalny (zawiera informacje o funkcjach poszczególnych elementów).
 2. Schemat elektryczny wyjaśniający - ideowy (ukazuje obiekty, elementy, połączenia między nimi przy pomocy symboli), zastępczy (upraszcza skomplikowane schematy).
 3. Schemat elektryczny wykonawczy - połączeń wewnętrznych, połączeń zewnętrznych, przyłączeń.
 4. Plan - plan instalacji elektrycznej, plan rozmieszczenia, plan sieci i linii.

Podział schematów elektrycznych ze względu na rodzaj rysunku:

 • schemat ideowy (jednokreskowy) - to ogólny rysunek, w którym elektryk znajdzie podstawowe informacje o elementach instalacji elektrycznej (bez dokładnego ich rozmieszczenia),
 • schemat rozwinięty - zawiera informacje o funkcjach każdego z elementów i ich dokładne rozmieszczenie w instalacji elektrycznej,
 • schemat oprzewodowania - znajdują się w nim informacje o połączeniach urządzeń z listwami zaciskowymi,
 • schemat montażowy - zawiera dane o rzeczywistym rozmieszczeniu elementów w instalacji elektrycznej.

Oznaczenia literowe i podstawowe symbole w schemacie elektrycznym

OZNACZENIA LITEROWE W SCHEMACIE ELEKTRYCZNYM
PRĄD PRZEMIENNYPEPRZEWÓD OCHRONNY UZIEMIONYPENPRZEWÓD OCHRONNY UZIEMIONY NEUTRALNYNPRZEWÓD NEUTRALNYLPRZEWÓD FAZOWYL1, L2, L3... FAZA 1, FAZA 2, FAZA 3... L+, L-, MBIEGUN DODATNI, BIEGUN UJEMNY, BIEGUN ŚRODKOWYMATERIAŁ BUDUJĄCY PRZEWÓDAKABEL Z ALUMINIUMFKABEL ZE STALI MIĘKKIEJKONSTRUKCJA PRZEWODUDRUTLINKALgLINKA GIĘTKAKOLORY PRZEWODÓWN - niebieskiL - czarny lub brązowyNAPIĘCIE FAZOWEPE - zielono-żółtyUZIEMIENIE

Symbole przewodów, połączeń i linii w schemacie elektrycznym. (rys. Redakcja BD)

Podstawowe symbole w schemacie elektrycznym. Redakcja BD)

Jak poprowadzić obwody elektryczne?

Instalacja domowa jest zespołem różnorodnych elementów elektrycznych połączonych ze sobą przewodami. Dzieli się ona na obwody zasilające poszczególne urządzenia lub ich grupy - nazywane odbiornikami.

W skład poszczególnych obwodów, zależnie od ich przeznaczenia, wchodzi:

 • aparatura zabezpieczająco-sterująca umieszczona w rozdzielnicy,
 • łączniki (wyłączniki) oświetlenia,
 • gniazda wtykowe,
 • wypusty przyłączeniowe.
 • Liczba obwodów w domu zależy od liczby i rozmieszczenia gniazd, punktów oświetleniowych oraz rodzaju i mocy urządzeń elektrycznych. Każdy obwód chroniony jest oddzielnym wyłącznikiem nadmiarowo-prądowym o prądzie nominalnym dobranym do obciążenia tego obwodu - zwykle 6-16 A. Przy zasilaniu z sieci trójfazowej rozdział na obwody powinien zapewniać możliwie równomierne obciążenie poszczególnych faz.

  Warto też podłączyć obwody tak, aby do każdego pomieszczenia doprowadzone było zasilanie z dwóch różnych faz, co w razie awarii jednej fazy umożliwi przynajmniej częściowe korzystanie z urządzeń elektrycznych w tym pomieszczeniu.

  W domowych instalacjach elektrycznych rozprowadzenie przewodów może odbywać się:

 • w rurkach instalacyjnych przykrytych tynkiem,
 • bezpośrednio w warstwie tynku,
 • w listwach instalacyjnych,
 • po wierzchu ściany.
 • Przewody prowadzi się zawsze po liniach prostych równolegle lub pionowo do podłogi. Po ich ułożeniu warto zrobić dokumentację fotograficzną, dzięki czemu będziemy mogli uniknąć uszkodzenia przewodów.

  Montaż wewnętrznej instalacji elektrycznej wykonujemy na etapie stanu surowego zamkniętego, zaczynając od ustalenia lokalizacji rozdzielnicy, punktów oświetleniowych i ich wyłączników, gniazd oraz miejsc podłączenia stałych urządzeń elektrycznych. W praktyce rozmieszczenie tych elementów instalacji wyznacza się kredą na ścianach i sufitach, a przy bardziej rozbudowanym okablowaniu dołączając, np. kartkę z opisem funkcji.

  Przewody wielożyłowe płaskie YDYp. (fot. Stanisław Liberski)

  Najczęściej do ułożenia bezpośrednio w tynku używa się przewodów wielożyłowych płaskich, w podwójnej izolacji o oznaczeniu YDYp. Przewody mocuje się opaskami z taśmy aluminiowej do ściany, a następnie pokrywa tynkiem. W miejscach rozgałęzienia montowane są puszki, w których mieszczą się złącza przewodów.

  Dobór przekroju przewodów uzależniony jest przede wszystkim od przewidywanego prądu obciążenia w danym obwodzie. Przy długich przewodach uwzględnia się także spadki napięcia przy nominalnym obciążeniu. Praktycznie większość obwodów w instalacjach domowych wykonuje się przewodami o przekroju 1, 5 mm2 lub 2, 5 mm2. Jedynie zasilanie odbiorników o dużej mocy i obiektów poza budynkiem mieszkalnym (np. garażu, budynku gospodarczego) jest doprowadzane przewodami o większym przekroju. 

  Lokalizacja i wyposażenie rozdzielnicy głównej

  Rozdzielnica główna, która pełni funkcję centrali sterująco-zabezpieczającej powinna być zlokalizowana w pobliżu wejścia do domu, w miejscu łatwo dostępnym. Wielkość rozdzielnicy określa liczba modułów aparatury możliwych do zainstalowania w jej wnętrzu, co z kolei zależy od stopnia rozbudowania instalacji domowej. 

  W domach jednorodzinnych jej pojemność powinna umożliwiać zamontowanie przynajmniej 24 modułów, a także uwzględniać wolne miejsca na ewentualną rozbudowę instalacji.

  Podstawowym wyposażeniem rozdzielnicy jest:

 • główny wyłącznik nadmiarowo-prądowy,
 • wyłączniki różnicowo-prądowe,
 • oraz wyłączniki nadmiarowe dla poszczególnych obwodów.
 • Rozdzielnicę główną montujemy w miejscu łatwo dostępnym - zazwyczaj przy wejściu do domu. Janusz Werner)

  W rozdzielnicy montuje się również dodatkową aparaturę: zabezpieczającą, np. ochronniki przeciwprzepięciowe; sterującą, np. styczniki, zegary oraz sygnalizacyjną, np. lampki kontrolne.

  Wyłączniki nadprądowe, nazywane popularnie bezpiecznikami, chronią instalację przed skutkami zwarcia lub nadmiernego obciążenia. Zakładane są dla poszczególnych obwodów odbiorczych, przy czym do jednego wyłącznika nie można podłączyć więcej niż 10 gniazdek wtyczkowych lub 20 punktów oświetleniowych.

  Urządzenia podłączone na stałe do instalacji (kuchenki elektryczne, bojlery, hydrofory, grzejniki akumulacyjne) oraz pralki, zmywarki powinny być zasilane z oddzielnych obwodów zabezpieczonych indywidualnym wyłącznikiem nadprądowym. pl/i/2021/11/09/419376-4d5b-1600x0_projekt-instalacji-elektrycznej2-budujemydompl. jpg" title="Elementy instalacji elektrycznej">

  Od lewej: wyłącznik nadprądowy, ogranicznik przeciwprzepięciowy, wyłącznik różnicowo-prądowy. Legrand, Eaton Electric)

  Skuteczną ochronę przeciwporażeniową zapewniają wyłączniki różnicowo-prądowe instalowane dla wybranych obwodów (obowiązkowo dla łazienki). Ich działanie polega na porównywaniu prądu płynącego w przewodzie fazowym i neutralnym - gdy pojawi się różnica przekraczająca ich prąd uruchomienia (zwykle 30 mA), nastąpi szybkie odłączenie zasilania. Prąd różnicowy może pojawić się w wyniku "ucieczki" do masy spowodowanej, np. uszkodzeniem izolacji przewodów lub zawilgoceniem wewnątrz urządzeń elektrycznych.

  Ochronniki przeciwprzepięciowe zabezpieczają urządzenia elektroniczne (komputery, sprzęt audio, wideo) przed impulsami wysokonapięciowymi, które mogą pojawić się w domowej instalacji elektrycznej na skutek wyładowań atmosferycznych lub awarii w sieci elektroenergetycznej. Ochronnik przeciwprzepięciowy, zamontowany w rozdzielnicy, spowoduje wtedy odprowadzenie impulsu napięciowego do ziemi. Zadziałanie ochronnika nie powoduje zakłóceń w funkcjonowaniu instalacji, dlatego po każdej burzy warto sprawdzić, czy ochronnik nie zadziałał.

  Autor: Cezary Jankowski

  Opracowanie: Martyna Nowak-Ciupa

  fot. otwierająca: annapictures / pixabay. com

  • Peugeot 407 1. 6 HDI - Poszukuję schemat elektryczny połączeń czujnika pedału prz

   Witam. Potrzebuję schematu elektrycznych połączeń czujnika pedału przyspieszenia do tego auta. Jak w tytule. Jeśli ktoś jest w stanie mi taki schemat udostępnić to będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję..

   Samochody Elektryka i elektronika 31 Gru 2020 19:35Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 279

  • Focus mk2 1. 8TDCI - Schemat elektryczny przekaźnika klimatyzacji

   Dzień dobry,Pacjent Ford focus mk2 2007 1. 8 TDCIPotrzebuje schemat elektryczny połączenia pomiędzy sterownikiem silnika a przekaźnikiem kompresora AC.Znalazłem jeden schemat pinów ale opisana jest tylko jedna wtyczka.Dziękuje za pomoc i pozdrawiam:D

   14 Cze 2018 21:47Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 14118

   Peugeot 407 - Schemat elektryczny ogranicznika prędkości P407 2. 0 HDi

   Witam.Jak w temacie poszukuję schematu elektrycznego połączenia między czujnikiem w pedale gazu a resztą. (ogranicznik prędkości)Autko to P407 2. 0HdiNie wiem czy te dwa przewody idą do ECU czy gdzie indziej.Nr z przewodów to 1334; 1364 (jak dobrze spisałem)Dziękuję za pomoc

   04 Sty 2015 14:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1779

   [Zlecę] Narysowanie schematu elektrycznego [Arduino Uno/Shield/Laser]

   Witam,Szukam osoby, która byłaby wstanie narysować dla mnie schematy elektryczne połączenia elementów w moim projekcie plotera laserowego.Uproszczony schemat jak wygląda połączenie przedstawiony na obrazie poniżej:Pozdrawiam

   Projektowanie Bazar 27 Wrz 2022 09:25Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 414

   Pompa Wilo Star RS Schemat elektryczny

   Pompa Wilo RS schemat elektrycznyZrysowany podczas naprawy pompyPod schematem układu elektrycznego schematy połączeń przy poszczególnych biegach.Rezystancje podane na schemacie - to rezystancje miedzi uzwojeń mierzone prądem stałym.Objaw uszkodzenia przełącznika zakresów (przerwa)...

   Elektryka po godzinach 08 Gru 2020 00:03Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1431

   Schemat elektryczny - Skoda Felicja Combi '98r.

   Nigdzie nie potrafię zdobyć schematu Skody Felicji 1, 3MPI, najlepiej z polskim opisem. W książce jest jedynie schemat skrzynki bezpieczników i nic więcej, dodatkowo w opisie nie ma opisanych tam wszystkich połączeń np. : gdy w jakiejś wersji podstawowej nie ma pewnego wyposażenia to napisane jest, że...

   22 Lut 2007 13:52Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 8095

   ibiza 1. 4mpi instalacja bigas - poszukuję schematu elektrycznego instalacji

   Witam wszystkich.Jak w temacie, poszukuję szczegółowego schematu elektrycznego instalacji gazowej Bigas GiS. Niedawno zająłem się naprawą ibizy na własną rękę i mam problem z niektórymi przewodami wychodzącymi ze sterownika. Szukam schematu, bo głównie interesują mnie:1. połączenie czujnika poziomu...

   Samochody Instalacje Gazowe 28 Gru 2016 18:44Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 789

   Schematu elektryczny Opel Vectra C

   Witam. Poszukuję schematu elektrycznego Opla Vectry C 2003r, głównie połączeń modułu CIM i sterownika silnika. Poprzedni właściciel zmienił silnik z 1, 6 na 1, 8 i namieszał w instalacji elektrycznej. Przy próbie aktywacji tempomatu okazało się, że część połączeń jest niewłaściwa.

   Samochody Szukam 26 Lip 2017 16:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1458

   Szukam programu do rysowania schematów elektrycznych

   A może Rimu Schematic. Demonstracyjna wersja programu Rimu Schematic ograniczona jest liczbą 100 połączeń. Biblioteka uboga ale cały program za free. Do ściągnięcia z stronki. Ja używam go od kilku lat do rysowania schematów elektrycznych i pneumatycznych. Biblioteki musiałem niestety stworzyć sam....

   Elektro Maszyny i Urządzenia 05 Maj 2007 21:21Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 9924

   Opel TIS - schematy elektryczne.

   Witam Serdecznie.Mam problem i nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania. Otóż posiadam program diagnostyczny Opel TIS 2000. Wykonałem właśnie aktualizację żeby mieć schematy elektryczne ponieważ to na nich mi tak naprawdę zależy i nie mogę z nich korzystać. Program instalowałem na maszynie wirtualnej z...

   26 Gru 2011 14:52Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 5397

   myjnia samochodowa - schemat elektryczny, silniki

   Witam!koncze projekt dotyczacy sterowania myjnia automatyczna na plc, jednak prowadzacy zazyczyl sobie rownierz schemat elektryczny urzadzen wykonawczych.nie chodzi o dokladne schematy silnikow, silnik ma byc symbolizowany tylko ikonka na schemacie, raczej chodzi o to gdzie uziemienia, itp. nie...

   Automatyka Przemysłowa 11 Paź 2012 20:38Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2481

   Samowar elektr. Rebecca III - Poszukuje schematu elektrycznego

   Poszukuje schematu połączeń elektrycznych samowaru Rebecca III firmy BEEM typ S1. 5. 1 230V 1800W lub fotografii połączeń wew. urządzenia. Wynagrodze punktami lub biletami NBP.

   AGD Szukam 28 Paź 2016 18:33Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1593

   Nauka czytania schematów elektrycznych i AKPiA

   Z tego jak zadajesz pytanie (niestety) jednoznacznie wynika, że nie „czujesz tematu”.Aby zacząć „czytać” schematy, musisz poznać symbole, które są na schemacie – elektroniczne, elektryczne i automatyki (hydrauliczne), bo pytasz o AKP (kryzy pomiarowe, przepływomierze,...

   Elektro Początkujący 26 Kwi 2017 11:19Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 20433

   Citroen Berlingo schemat elektryczny

   Witam Bardzo proszę o pomoc szczególnie użytkownika milo bardzo potrzebuje schemat połączeń przewodów koniecznie z oznaczeniem koloru przewodów do citroen C5 z 2009 Kombi 2. 0 HDi nr Vin VF7RWRHR89L529018 konkretnie chodzi mi o połączenia przewodów pod maską samochodu te które są do podłączenia np. wentylatora...

   21 Gru 2022 17:49Odpowiedzi: 60 Wyświetleń: 106056

   Seat Ibiza 6L - schemat elektryczny

   Potrzebuję schemat elektryczny okolic modułu komfortu od ibizy 6L (2005r).Interesują mnie połączenia:Moduł komfortu -> siłowniki centralnego zamkaModuł komfortu -> czujniki otwarcia drzwi, maski, klapyModuł komfortu -> elektryczne szyby (sterowniki i silniki)Moduł komfortu -> złącze...

   30 Sty 2010 14:25Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 6712

   Schemat elektryczny instalacji alarmowej w domu jednorodzinn

   Witam robię projekt instalacji alarmowej opartej o sterownik PLC dla domu jednorodzinnego. Problem w tym że nie potrafię wykonać schematu połączeń takiej instalacji elektrycznej. Byłby ktoś z was w stanie do tych założeń narysować schemat elektryczny, który pozwoli mi na zrealizowanie tego projektu...

   Elektryka Dla Każdego 08 Cze 2010 07:22Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 10386

   Schemat elektryczny kuchenki gazowo-elektrycznej Mastercook 8703

   Marka: MastercookModel: 8703. 01. 1Chassis (płyta lub główne podzespoły): N/AInne (uwagi):Witam wszystkich,mam problem z połaszeniem oświetlenia w piekarniku, generatora iskrownika w kuchence gazowo-elektrycznej Mastercook 8703.Jest to kuchenka z 1999 roku, kuchenka jest zabudowana, podczas...

   11 Gru 2015 10:56Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 14988

   cinqecento - Potrzebny schemat elektryczny z opisem do CC 700 z Weberem

   Wg ścieżek złącze to jest po lewej u góry (z czerwoną kropką) pin pierwszy u góry. Ta ścieżka prowadzi do wskaźnika temperatury i jest to pojedyncza ścieżka - nie rozdziela się na inne więc jest to sygnał z czujnikaWg schematów które przeglądam przewód koloru czerwonego(cienki) prowadzi od stacyjki...

   03 Wrz 2019 08:45Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 690

   U-122 Schemat elektryczny

   NA problemy Schemat elektryczny kotła wiszącego Buderus U-122 zawiera połączenia elektryczne kotła [/syntax]

   AGD Instrukcje Obsługi 15 Lis 2012 10:59Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 906

   schemat elektryczny S7-1200 i HMI KP400

   WitamCzy do połączenia SIMATIC S7-1200 z panelem operatorskim SIMATIC HMI KP400 Basic color [url=]link wystarczy tylko kabel ethernet?Mógłby ktoś pokazać jak będzie wyglądać schemat elektryczny tego połączenia?

   Początkujący Naprawy 14 Sty 2014 20:39Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1128

   audi a6 2001r 1. 8t AJL - schemat elektryczny swap

   Witam robię swap do Corrado i szukam schematu instalacji elektrycznej silnika i pod konsolę.Dawca Audi A6 2001r 1. 8t 180km AJL.Szukam schematu, naściągałem schematów wszystkie 2. 8 albo 4. 2 albo 2. 7t nie mogę znaleźć do 1. 8t.Kupiłem silnik z wiązką silnika i instalację główną pod konsolą, ale gość...

   18 Maj 2020 20:06Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 8505

   alternator/prądnica schemat elektryczny

   Mam do Państwa pytanie dotyczące samochodowej instalacji elektrycznej. Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Podczas pracy samochodu alternator ładuje akumulator, z którego zasilany jest obwód elektryczny. Czy istnieje jakieś zabezpieczenie przed przed prądem ładowania pochodzącym od alternatora?...

   Samochody Początkujący 26 Mar 2016 19:58Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 936

   DAF 75. 310 CF Schemat Deski - szukam schematu elektrycznego deski rozdzielczej

   Dokładnie tak jak w ostatnim opisie.Dodano po 3Mi nie chodzi o rysunek deski ja deske mam kompletną ze wszystkimi przekaźnikami i bezpiecznikami, ale o instrukcje elektryczną połączeń, pozdrawiam.Dodano po 18Chociaż rysunek deski też jest ok dzięki za zaangażowanie, na nim jest podana...

   Samochody Ciężarowe 29 Sty 2019 22:40Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1017

   Jaki jest rzeczywisty ruch ładunków elektrycznych w schemacie elektrycznym

   W elektronice przyjęto tzw umowny kierunek przepływu prądu zgodnie z którym prąd płynie z + do -Na schemacie +Ucc to plus zasilania (+baterii) masa to masa a -Ucc to napięcie ujemne względem masy - czyli mamy tu klasyczne zasilanie symetryczne.Tak więc używamy dwóch baterii połączonych w szereg gdzie...

   Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki 03 Sty 2021 14:56Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 495

   schemat elektryczny wycieraczek punto

   Mam pytanie w kwesti wycieraczek Punto II koledze się rozpadł mechanizm. tzn. przestała działać jedna wycieraczka, ta co siedzi pasażer, ramie było zupełnie lużne, okazało się, że rozłączyło sie połączenie mechaniczne dwóch płaskowników, po zciśnięciu tego połączenia zaczeło to działać, tylko pytanie na jak...

   05 Gru 2004 22:03Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 9647

   Opel omega schemat elektryczny

   Jak w temacie nie wie ktos gdzie można znaleź schemat elektryczny opla omegi A dokładnie schemat klimatyzacji w tym autku bo panowie niemcy nie mogli dać dwóch przewodów do załączenie tylko 50 najrużniejszych połączeń żeby wszystkim utrudnić życie. Pomużcie błagam.

   Schematu/instrukcji/artykułu 09 Mar 2006 22:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 6876

   Schemat elektryczny do Fiata Uno

   Mam problem z instalacją do Fiata Uno i poszukuję do niego schematu elektrycznego.Problem polega na tym, iż nie świeci mi przednie lewe światło pozycyjne i tylne prawe, nie działa podświetlanie zegarów i tablicy rejestracyjnej /przepala się bezpiecznik po włączeniu świateł pozycyjnych - mijania...

   13 Mar 2007 22:51Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 15658

   Potrzebny schemat elektryczny do Signum 2. 2 DTI

   Witam ponownie, zakupiłem nowy moduł do bagażnika, położyłem nową wiązkę wg schematów które załączam poniżej, Efekt końcowy Trzecie światło stopu świeci, tablica rejestracyjna również, lecz w ogóle nie działa otwieranie klapy bagażnika.Przewody poprowadziłem następująco:schemat 1. 2xr6...

   25 Maj 2011 18:45Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6678

   Schemat elektryczny klimatyzacji VITO 115 W639

   Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do MB Vito 115, a konkretnie auto bite i zniknęła wiązka od czujnika ciśnienia w przewodzie klimatyzacji, 4 piny chodzi mi wlaśnie o schemat połączeń miedzy czujnikiem

   08 Sie 2011 19:27Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2830

   Opel Corsa C 1. 7 DTI - Schemat elektryczny

   Witam serdecznie,potrzebuje schematu elektrycznego lewych drzwi do Corsy C 1. 7 DTI z 2001 roku oraz schematu połączeń kostki wychodzącej z kabiny po lewej stronie.

   13 Lip 2015 06:49Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1632

   Schemat elektryczny sterowania piecem dwufunkcyjnym przez PLC

   Potrzebuję pomocy przy schemacie elektrycznym. Generalnie ma to być sterowanie piecem dwufunkcyjnym za pomocą sterownika PLC. Zasada jest prosta. Sterownik na podstawie odczytów z czujnika temperatury włączą bądź wyłącza piec. W załączniku co udało mi się zrobić, ale wiem że jest to niepoprawne....

   07 Paź 2015 09:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2013

   Seat Arosa - Schemat elektryczny

   Czy ma ktoś do udostępnienia schemat elektryczny do Samochodu Seat Arosa 2000 r po lifcie, chodzi dokładnie mi o przewody od silniczka tylniej wycieraczki, lampki wewnętrznej zakupiłem samochód jednak ktoś tak kablami przekombinował że jedno z drugim kupy się nie trzyma, mam parę kabelków...

   07 Lip 2018 18:46Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 528

   Czy taki schemat elektryczny jest prawidłowy?

   Narysowałem schemat połączenia elektrycznego z użyciem kabli o przekroju 1. 5 mm2 i 2. 5 mm2.Nie wiem czy schemat jest prawidłowy i czy można zastosować różne grubości kabli do puszki rozdzielczej?Czy trzeba coś zmienić? 10 Cze 2019 17:23Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1494

   Poszukuję schematu elektrycznego pralki Polar PS 633P

   Poszukuję schematu Pralki Polar PS 633P a konkretnie chodzi mi o połączenie silnika elektrycznego, kondensatora i zasilania, za pomoc z góry dziękuję

   AGD Retro 23 Lut 2005 20:54Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2426

   Z czego uczyć się schematów elektrycznych do zastosowan PLC?

   nie wiem na czym miałoby to polegać?Np. jeśli na schemacie mam falownik, do którego jest podpięty silnik i za pomocą programu poprzez ProfiBus mam sterować tym silnikiem (kierunek obrotów, prędkość itp. ) to nie mogę zastąpić programem schemat elektryczny. Jest to możliwe w przypadku prostych układów...

   13 Cze 2006 05:17Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2730

   Jaki program do prostych schematów elektrycznych?

   Polecam Rimu Schematic nawet w wersji demo umożliwia połączenie 100 punktów, a poza tym bardzo prosty w obsłudze i posiada edytor symboli.Rysuje w nim schematy elektryczne i pneumatyczne projektowanych urządzeń. Program w języku angielskim.

   Elektryka Instalacje i Sieci 21 Sie 2008 11:07Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 15072

   Blaupunkt Dusseldorf SQR49 - schemat elektryczny

   witamposzukuje schematu połączenia elektrycznego radia BLAUPUNKT dusseldorf sqr 49. Ale jest i problem bo niema kostki z kablami nie było, szukałem na allegro ale takich kostek nie widziałemz góry dziekuje

   Radia Samochodowe Serwis 16 Wrz 2006 15:56Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2171

   schematy elektryczne grzejników wody, kotłów.

   Jak w temacie. Schemat połączeń elektrycznych

   Systemy Grzewcze Serwis 06 Sty 2007 16:58Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3915

   schemat elektryczny szyberdachu VW Passat B5 1999 1, 9TDI

   Mam prośbe, czy posiada ktoś może schemat połączenia elektrycznego szyberdachu w tym modelu Passata. Chodzi mi o konkretną instrukcje co i z czym połaczyć. Z góry dziękuje.

   06 Lut 2007 12:09Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3717

   Schematy elektryczne-PLC

   Witam. Poszukuję jakiś przykładowych połączeń elektrycznych sterowników PLC z różnymi urządzeniam we/wy (czujniki pomiarowe, przekaźniki, urządzenia wykonawcze) w celu poduczenia się z podstaw elektrotechniki. Gdzie można znaleźć podstawowe symbole urządzeń używanych w elektrotechnice/automatyce? Osoby...

   17 Lip 2008 19:48Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3681

   Symbol w schemacie elektrycznym motocykla -co oznacza?

   Proszę o pomoc (nie mam żadnego wykształcenia technicznego) - w schemacie instalacji elektrycznej motocykla (japońskiegoznajduje się symbol (w załączniku). Nie wiem co oznacza? Jest on umieszczony pomiędzy włącznikiem głównym świateł a przełącznikiem świateł drogowych na mijania. Przypuszczam, że jest...

   Początkujący Elektronicy 22 Lip 2010 08:28Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1962

   schemat elektryczny ECU EDC152C HDi

   czy ktoś byłby tak miły i podesłał na forum (albo na priv) schemat elektryczny kalkulatora wtrysku dlaCitroen Xsara 2. 0 HDi rok produkcji maj 2001 (pierwsze 10 znaków nr VIN VF7N0RHYB)ECU Bosch EDC152C z 88-pinowym stykiemcoś podobnego jak na załączonym poniżej obrazkuzaznaczam...

   30 Paź 2013 16:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 23845

   Citroen Jumpy 1, 6HDI 90KM 2008 - Poszukuję schematu elektrycznego silnika ECU

   Witam wszystkichCitroen Jumpy 1, 6HDI 90KM 2008 r.Proszę o schemat instalacji elektrycznej ECU głównie chodzi mi o połączenie ECU<-->czujnik ciśnienia paliwa w magistrali.Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

   15 Gru 2013 19:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1527

   Renult Laguna I schemat elektryczny

   Witam. Dotyczy auta Renault Laguna I rok 1997 1, 8 l. benzyna z klimatyzacją Klimatronik automat. Potrzebuję ( może być odpłatnie) dokładnego schematu elektrycznego. Zwłaszcza interesują mnie połączenia wentylatora (chłodzącego silnik), przekaźniki oraz w jaki sposób ten wentylator sterowany jest...

   18 Sie 2015 21:33Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 12654

   Peugot 206 - Schemat elektryczny BSM i ECU

   Witam. Panowie, szukam schematu elektrycznego do Peugeot 206 1. 1 po 2003 rok, 5 drzwiowy, bez abs`u, bez klimy, wersja z BSM B5, bez przekaźnika na pierwszym poziomie (pomiędzy bezpiecznikami). Najlepiej jak by obejmował połączenie BSM i ECU!?vin - VF32AHFXF42729316

   24 Sty 2017 08:46Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 11031

   Schemat modułu haka - Potrzebny schemat elektryczny modułu haka.

   tomasz sadowski - dzięki ale chodziło mi o schemat do budowy układu.Volvo V40, 1. 9 TD 2003r.Hak i gniazdo są nowe, podłączone według załączonego do haka schematu. Jest jakaś zasada według której powinno się podłączać przewody? Po prostu miernikiem sprawdzałem z tyłu auta gdzie pojawia się napięcie...

   02 Cze 2020 02:02Odpowiedzi: 37 Wyświetleń: 33681

   Projektowanie / rysowanie schematów elektrycznych - CENY

   zajmuje się rysowaniem schematów elektrycznychSamo rysowanie to jeszcze nie projektowanie, przy projektowaniu uwzględnia się wiele różnych czynników nie tylko same połączenia elementów składowych. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo obsługi jak i samego urządzenia. Na to są...

   Projektowanie Układów 03 Lut 2022 17:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 342

   Star 12-155 - Schemat elektryczny.

   Potrzebuję odtworzyć połączenia uciętych wiązek do paneli z przełącznikami.Najlepiej jakby ktoś udostępnił schemat elektryczny.

   03 Lip 2022 13:54Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 96

   RS232/Atmega16A/l293D - poprawność schematu elektrycznego

   Witam, chciałbym stworzyć zdalnie sterowanego poprzez kabel RS232 robota mobilnego. Jestem niestety początkujący, przeglądając tematy i czytając udało mi się stworzyć schemat elektryczny, chciałbym jednak opinii na jego temat:)Chciałbym się dowiedzieć czy jest całkowicie poprawny, oraz mam kilka...

   Mikrokontrolery AVR 20 Lis 2012 00:45Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 3714

   Citroen C8 - Potrzebny schemat elektryczny

   W samochodzie są trzy sieci CAN, ale nie ma "schematu magistrali". Wszystkie połączenia są na schematach poszczególnych funkcji.

   27 Paź 2015 13:44Odpowiedzi: 33 Wyświetleń: 8070

   Podłączenie dmuchawy, schemat elektryczny

   (at)Kcpr98 Masz schemat połączenia na tabliczce, jasno jest tam narysowany choćby kondensator, dane z tabliczki nie czytelne(a chyba nawet podana jest wartość kondensatora jaki powinien zostać użyty), poza tym informacja o zasilaniu jednofazowym z użyciem kondensatora widnieje powyżej - tak ciężko...

   11 Paź 2020 08:59Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 744

   Nowa Panda schemat elektryczny

   Ma central zamek. Przecież całość zamyka się i otwiera pilotem z kluczyka to musi mieć centralkę central zamka a ten wej. zał - wył. Jan12345 jak masz schemat połączeń to mi podeślij.

   04 Sty 2004 18:18Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3567

   szukam schematu elektrycznego do Mitsubishi lancera 18D

   mam problem z obrotomierzem potrzebuje schematu na którym będzie pokazane połączenie od alternatora do deski rozdzielczej rok produkcji auta92 pojemność 1. 8 diesel. Dzięki

   26 Lis 2005 11:48Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 924

   klimatyzacja schemat elektryczny p605

   Mam schemat od 106, jak by Cię interesowal daj adres pryw. (rysunek A4 odręczny-wszystkie moduły z kolorami kabli i połączeniami)

   01 Wrz 2006 12:15Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1416

   program do rysowania schematów elektrycznych z tym, że...

   Poszukaj w necie Rimu Schematic. Przy pomocy demo można rysować schematy do 100 połączeń.Ten program wydaje mi się dość intuicyjny, choć nie jest po polsku.

   01 Lut 2007 18:04Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 11961

   Poszukuję schematu elektrycznego syntezatora Yamaha DX21.

   Ad. 1Niczym się nie różni. Ale niepotrzebny mi jakiś high endowy, wykonany z nie wiadomo jakich materiałów i żeby przepłacać za coś, co jest zbędne i nie będzie wykorzystane. To tak jakbym miał kupować złote kabelki do sprzętu diory, albo kupować zestawy głośnikowe za kilkanaście tyś. zł do pokoju 3, 5X3, 5m...

   Audio Szukam 27 Sty 2009 17:04Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 2464

   poszukuję schematu elektrycznego golfa 1. 8 ADZ 1996 rok

   Witam - poszukuję schematu połączeń silnika krokowego 6 pinowego w VW golfie 1. 8 ADZ jednopunktowy wtryskProszę uzupełnić tytuł tematu - Regulamin, p. 11

   27 Lis 2008 20:16Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4075

   schemat elektryczny łóżka do opalania ERGOLINE 500

   Witam!!!Przepraszam że się nie odzywałem ale wyjechałem do niemiec do pracy. Miał bym serdeczną proźbe ponieważ zależy mi bardzo na połączeniu elektrycznym łóżka ergoline 500 począwszy od zasilania poprzez podłaczeniu elektroniki bazy sterownika kondensatorów stateczników i kończąc na lampach. Z...

   Inne Szukam 18 Lut 2010 16:20Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 8264

   Fiat Scudo 2001r 2. 0 JTD Schemat elektryczny

   Przepraszam moderatora za wcześniejsze tematy ale dytkuje to co mi podaje tata:)Chodzi mi o schemat połączenia komputera z przekaźnikiem systemowym (zasilania wtrysków) w wyżej wymienionym samochodzie.

   17 Cze 2009 21:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2783

   Potrzebny schemat elektryczny pralki INDESIT WG635TP i py

   Bardzo potrzebny schemat INDESIT WG-635 TP. ponadto mam pytanie do serwisowców tych pralek: czy ruchy lewo - prawo przy praniu są zależne od wyłącznika drzwiowego. Jest uszkodzony bimetal w środku, przy połączeniu na krótko pralka chodzi, wirowanie jest, lecz nie ma ruchów rotacyjnych i nie ma wyjścia...

   12 Sie 2009 23:00Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2138

   AMICA WMS642M nie wiruje - potrzebny schemat elektryczny

   Dokładnie wypuszcza wodę, stawiam na silnik ale brak mi schematu połączeń.Ale dziękuję.

   AGD Początkujący 17 Wrz 2009 23:21Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1412

   Gorenje GSI 408 schemat elektryczny

   No właśnie teraz ustaliłem usterkę i ją usunąłem. Może się komuś przyda ten opis.W czasie pracy zmywarki na zasilaniu było duże obciążenie innych urządzeń, wyskoczył bezpiecznik, beztrosko włączyłem go ponownie i zmywarka już nie pracowała. Sprawdzałem wzrokowo wszystko, wyglądało ok ale dzisiaj po...

   22 Lut 2010 12:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2940

   [ Szukam] Schematu elektrycznego do clio II 1, 5dci

   Tak jak w temacie szukam schematu połączeń napinaczy pasów do sterownika poduszek.

   14 Kwi 2010 19:49Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 7690

   FORD Escort 1. 3 EFi - schemat elektryczny komputera EEC V

   Tak, tak. Wersja 104 PINyZnalazłem fajny [url=]dokument, właśnie go czytam ale jest tam tylko ogólnikowy schemat połączenia.

   10 Sty 2013 13:57Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4565

   Schemat elektrycznych szyb - gdzie błąd?

   Dołóż dwie diody na przełączniku 2Na pewno pomoże, szczególnie, że na przewodzie zmienia się polaryzacja:DDo sterowania dwoma przyciskami jednej szyby jest inne połączenie, pasuje schemat np. z clioII

   19 Wrz 2011 22:54Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3439

   ford galaxy schemat elektryczny

   zmieniłem liczni zwykły na z komputerem i potrzebuję połączenie zielonej kostki. i z drugiej połączenie 3 kabli komputera z przełącznikiem

   12 Sty 2012 18:57Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3746

   Schemat elektryczny szlifierki kątowej Makita GA9040S

   Witam. Szukam schematu połączeń elektrycznych szlifierki kątowej MAKITA GA9040S.

   31 Mar 2014 18:11Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3489

   Polo 9N3/2008 - Schemat elektryczny- który kompatybilny?

   Masz Problem jak sam napisałes z masą lub z ładowaniem. Powinienes miec około 14V ładowania.Co prawda nie książkowe 14, 2V ale mam 13, 7VSprawdź równierz spadki napiecia. Wepnij voltomierz pomiedzy minus aku i mase silnika, oraz plus aku i plus odbiornika, alternatora itp.Nie ma spadków, przy...

   25 Sie 2016 08:35Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2040

   Schematy elektryczne robotów kuchennych

   Robot Kuchenny MPM KASIA 116, był przedmiotem innego tematu na forum, zobacz tu: [url=]LinkUkład zasilania i sterowania silnika uniwersalnego komutatorowego, zbudowany jest na triaku, a schemat połączeń, przy jednostronnym PCB i niewielu elementach, jest czytelny, … można go łatwo narysować.Pytanie,...

   22 Sie 2017 19:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1869

   Zmywarka Miele G590 - schemat elektryczny potrzebny

   W załączniku parę rysunków w tym schemat połączeń. Powodzenia.

   22 Mar 2018 07:24Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 852

   peugeot 206 - schemat elektryczny sonda lambda-komputer

   Ech, numer silnika wziąłem z karty pojazdu. Mam nadzieję, że VIN wystarczy:VF32CHFXF41974043Samochód od początku pozostał w rodzinie i wiem, że nie działy się z nim żadne cuda... poza tym, że po założeniu gazu wyskoczył check engine.Wtyczki ucięte z obu stron. Zastałem 4 żyły polutowane ze...

   28 Gru 2018 05:26Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2469

   VW T6 2017 - CXHA schemat elektryczny silnika

   Potrzebuje kawałek schematu do t6 2017r ozn silnika CXHADokładnie to rozchodzi się o połączenie ecu- klapy w kolektorze ssącym

   31 Sty 2019 23:02Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 762

   Schemat elektryczny budynku jednorodzinnego

   proszę o ocenę poprawności schematu instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym.Na podstawie załączonego schematu nie da się ocenić poprawności jego wykonania.odcinek od złączą pomiarowo-licznikowego tj. ok 30 m planuje wykonać w YKY 5 x 10 mm2 CuPiąta żyłą jest w tym wypadku niepotrzebna....

   30 Maj 2019 08:57Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 534

   Iveco daily 2011 schemat elektryczny drzwi

   Witam. Jak w temacie. Poszukuję schematu połączenia wiązki drzwi, lewa prawa strona. Chodzi dokładnie o piny i nr kabli. Niestety 2006-2009, są inne numery.

   03 Cze 2019 18:05Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 201

   Poszukuję schematu elektrycznego do myjki Karcher HD 13/18 4SX

   Ze schematu po lewej stronie wynika, że te mostki są w silniku podłączonym w trójkąt a mój silnik jest podłączony w gwiazdę.A do połączenia w trójkąt potrzebowałbyś 6 przewodów a nie trzy jak teraz, więc jeden zgubiono. Ale on ci do niczego nie jest potrzebny.

   05 Wrz 2019 16:20Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 984

   Zasilacz moovo mci 1 - ciągłe zwarcie, szukam schematu elektrycznego

   Szukam schematu połączeń zasilacza moovo mci 1.Problem:Zwarcie podczas wkładania bezpiecznika!

   Automatyka bram, szlabanów, rolet 17 Paź 2020 05:38Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4071

   VW Polo 1. 9SDI Variant - Schemat elektryczny kostki immo

   Silnik odpalił po podłączeniu według schematu ale gdy po raz drugi chciałem odpalić znowu gaśnieDodano po 1Patrząc na to zdjęcie i licząc piny góra - 1, 3, 5, 7, 9 dół - 2, 4, 6, 8, 10(nr) (kolor)3 zielono-czerwony7 szaro-niebieski8 Zielono-brązowy9...

   04 Maj 2020 19:34Odpowiedzi: 26 Wyświetleń: 1995

   Wtyczka m12 schemat elektryczny Oznaczenie

   W jaki sposób oznaczanie połączenie z wtyczka np m12 na schematach? 29 Cze 2020 11:15Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 537

   Schemat elektryczny rozpoznanie elementów

   Przerysowalem schemat układu, mam 3 niewiadome, pozostałe elementy to przekaźnik mosfet 4 rezystory i 2 kondensatory może to coś pomoże Zbyt mało uważnie, w elektronice nie ma miejsca na błędy, jeden błąd i układ nie działa, ja dysponując tylko tym fatalnym zdjęciem z pierwszego postu widzę więcej,...

   18 Sie 2020 08:53Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 798

   Golf, v, 1, 9, BLS 2008 - Schemat elektryczny

   Niski prąd z probówki może wygenerować błąd - wpinałem więc H7.Sprawdziłem również przewód do modułu Bordnetz wg Twojegu schematu i połączenia w reflektorze - wszystko bez efektu.Następnego dnia żarówka zadziałała.Czyżby Bordnetz potrzebował dłuższego czasu, aby wykasować błąd w pamięci?

   04 Gru 2021 16:13Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 5487

   schemat elektryczny antypirata telefonicznego

   Witam, potrzebuję prosty scheamt układu detekcji połączeń pirackich w łączach analogowych. Porządanym byłoby nie tylko sprawdzanie obniżenia napięcia w celu stwierdzenia czy linia jest "używana", ale również pomiar prądu, co pozwoliłoby wykryć, czy to pirat spowodował obniżenie napięcia, czy nasz aparat telefoniczny. Po...

   19 Lis 2005 02:25Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1628

   Program do rysowania schematów elektrycznych..

   W dziele „download” jest pełno takich programów. Wiele z nich jest darmowych, a każdy posiada funkcję „ERC” (Electrical Rules Check), czyli sprawdzania poprawności połączeń.Pozdrawiam.

   22 Sty 2007 10:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2862

   Schemat elektryczny z PCB?

   Zastanawiałem się nad użyciem programu do projektowania płytek PCB tylko zamiast wprowadzać najpierw schemat zrobiłbym od razu połączenia elementów na płytce i rozciągnął je później jako schemat. Jak to brzmi:)

   Inne Serwis 14 Sie 2007 19:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1994

   Prośba o pomoc w interpretacji schematu elektrycznego

   przepraszam za pewną nieścisłośc, mówiąc o kolorach miałem na myśli przewody wychodzące z silników a nie z listwy "TERMINAL BLOCK", bo na tej listwie faktycznie RED - to przewód neutralny a BLK i BLU to przewody fazowe, jest to trochę dziwny układ połączeń że punktem wspólnym uzwojeń silnika jest faza...

   06 Paź 2007 20:49Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4295

   Schemat elektryczny nagrzewnicy Skoda Favorit.

   Niestety mylisz sie, sprawdź połączenia na cewce WN

   Samochody Eksploatacja 27 Gru 2009 12:36Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 4470

   Kuchnia Amica Exclusive Gi SEG 1. 81 SZ - schemat elektryczny

   Szukam w szczególności połączeń z przełącznika do płytki (kolory przewodów). W instrukcji obsługi nic na ten temat nie ma.

   18 Lis 2014 19:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6824

   ,, Dziadek'' Buderus potrzebny schemat elektryczny

   W tej automatyce nie ma żadnej zworki, więc nikt jej nie usunął. Połączenie pilota też nic nie da, chyba że masz zawór trzydrogowy. Następcą tej aut. była seria 3000-dużo podobieństw.

   Systemy Grzewcze Użytkowy 14 Gru 2011 19:06Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2223

   samsung s630 - potrzebny mi schemat elektryczny aparatu samsung s630

   a ja miałem zamiar bo tam wchodzi 3 paluszki aaa, połączyć je i było by wtedy 3, 6 v.rozebrałem go do najmniejszych części, po drodze żeby rozebrać trzeba odlutować jedną taśmę i mikrofon.bateri nie ruszałem, tak leżał rozebrany z tydzień, potem go złożyłem i pomyślałem że jednym wyjściem jest połączenie...

   01 Sty 2013 19:57Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2115

   Przekładnik prądowy-jaką funkcję pełni w danym schemacie elektrycznym

   W typie masz na końcu podaną ilość par biegunów, w tym przypadku 8/2.Typowy silnik dwubiegowy, dwa uzwojenia separowane, połączenia w gwiazdę.Niżej masz moce uzwojeń- 0, 04/0, 18, jeszcze niżej liczbę obrotów za przekładnią- 8, 5/38, 5 dalej obroty samego silnika- 600/2750.Itd, itd, na samym dole dane...

   14 Sty 2013 20:13Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 7971

   citroen Jumper 2003 - Czy ktos ma schemat elektryczny do Jumpera 2003?

   Rozpiska bezpieczników może by wystarczyła. Dokładnie chodzi że nie wiem pod co sie podpinają dwa przewody od webasto( czerwony przewód od przekaznika webasta łączy sie z brązowym a ten wchodzi do skrzynki bezpieczników o złaczu nr 20, drugi czarny przewód od webasta łaczy sie z bialym a ten chowa sie...

   12 Lut 2013 19:05Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 7923

   Gdzie znajdę schematy elektryczne skody fabi

   Połączenie akumulatora ze stacyjką gdzieś mam przerwę na obwodzie

   07 Sie 2013 19:02Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1989

   Schemat elektryczny szafy - podstawy

   Xem oznaczamy generalnie wtyki i grupy łączników Przeważnie jest to kilka łączników które odnoszą się do konkretnego miejsca maszyny. Czy są zmostkowane możesz zobaczyć- to coś żółte to właśnie mostek. Z Twojego rysunku dosyć ciężko połapać się czy są zmostkowane czy nie. Nie wiem czy lepiej narysować...

   05 Lut 2015 11:35Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 7779

   VW FOX 1, 2 2008r - Potrzebny schemat elektryczny

   samochód został podłączony pod vaga. Błędy: uszkodzony ABS, ESP, brak napięcia na zacisku Nr30, uszkodzona pompa wspomagania, oraz wiele innych błędów związanych z w/w elementami samochodu. Pomierzyłem napięcie z alternatora ( OK), póżniej na akumulatorze, niby wszystko w normie. Prześledziłem...

   23 Paź 2016 17:33Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 9570

   Plyta Mastercook 2817 - schemat elektryczny podłączenia płyty

   Kupiłem zestaw piekarnik plus płyta grzewcza. Niestety sprzedawca poodłączał kabelki z kostek płyty grzewczej. Czy jest ktoś w stanie pomóc jak przywrócić połączenie do kości.

   04 Sie 2017 07:38Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1917

   Schemat elektryczny w EAGLE

   Jestem bardzo początkującym elektronikiem i potrzebuję porady. Projekt, który realizuję to układ do suszarki laboratoryjnej. Stworzyłam w programie EAGLE schemat, jednak nie wszystko udało mi się odpowiednio połączyć. Złącze z 3 pinami to złącze, do którego zostanie przyłączony czujnik...

   04 Cze 2017 13:22Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1440

   schemat elektryczny odkurzacza TOPEX Graphite 59G606

   Cześć,Teraz znajdziecie już komplet informacji:)Odkurzacz warsztatowy GRAPHITE 59G606link do cżęści, schematu serwisowego i do schematu połączeń:Odkurzacz warsztatowy GRAPHITE 59G607link do cżęści, schematu...

   20 Gru 2017 15:59Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 8220

   Szukam schematu elektrycznego migomat Bester Magster 160 lub 200

   Prawdę mówiąc nie zwracałem uwagi na to po jakim czasie wyłącza się stycznik, bo co innego było problemem. Czy stycznik i elektrozawór gazu odpuszczają razem, czy stycznik później niż elektrozawór? Nie wgryzałem się w te szczegóły ale wg połączeń w spawarce są załączane jednym przekaźnikiem więc powinny...

   Elektro Spawarki i Prostowniki 26 Lut 2018 07:11Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1704

   Jak czytac schematy elektryczne samochodowe?

   Schemat nasz na osobne żarówki dla mijania i długich. Włącznikiem świateł włączasz mijania - zwora B9 do J/3. Włączenie długich - E4 zwiera 56 z 56a. Świecą obydwie żarówki. Tzw klik niezależnie od pozycji włącznika świateł - łączy 30 z 56a.Gdyby były jednak reflektory na jedną żarówkę H4 to schemat...

   23 Mar 2018 00:23Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 42413

   Mondeo Mk1 93r. - Schemat elektryczny układu Airbag

   Fordy w razie błędu mrugały kontrolką numer usterki. Ciągłe świecenie to brak zasilania lub usterka sterownika, ewentualnie brak połączenia modułu poduszek z licznikiem.

   11 Kwi 2019 21:57Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 312

   Słuchawki bezprzewodowe nauszn - Schemat elektryczny

   Hej, jak mniej więcej wygląda połączenie przewodowe w słuchawkach nausznych bezprzewodowych?W jeden ze słuchawek jest bateria, odbiornik i z tego odbiornika idą takie same przewody do lewej i prawej słuchawki czy na jedną słuchawkę idą niskie tony, a na drugą wysokie?Problem w tym, że jedna słuchawka...

   14 Lip 2020 16:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 294

   Polonez 1. 6 GSI - Poszukuję schemat elektryczny z fabrycznym LPG lub bez.

   Cześć. Nazbierało się trochę dłubaniny przy samochodach.Pierwsza sprawa to mój własny projekt. Polonez GSI 2001 r z fabryczną instalacją LPG marki BELDINI, potrzebuję zlikwidować LPG (koniec legalizacji), usunąć sterownik i emulator wtrysków zgodnie ze sztuką. Auto kiepsko pali z benzyny.Wymieniłem:Sonda...

   13 Gru 2020 15:15Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1008

   Jak czytać ten schemat elektryczny?

   Generalnie na takiej zasadzie chciałem je połączyć.To połączenie równoległe, a zatem właściwe.Na odwrocie odbiornika nie ma żadnych napisów?

   26 Maj 2021 23:03Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 309

   Opel Vivaro 1, 9 - Potrzebny schemat elektryczny klimatyzacji

   Klimatyzacja naprawiona, oddałem do elektryka dwa dni szukał, już chciał się poddać ale znalazł, dokładnie nie wiem gdzie ale przy wiązce kabli brak połączenia z masą, tzn. podobno była ale bardzo słaba i pod obciążeniem nie było dobrego połączenia.

   09 Lip 2021 17:45Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 1671

   ZREMB - Schemat elektryczny suwnicy

   Tam nie ma żadnej elektroniki.Wystarczy założyć po 2 kolorowe koszulki termokurczliwe na przewody i porobić zdjęcia gdzie który idzie.Nie ma co żałować karty pamięci i porobić zdjęcia z różnych stron. Do miejsca z którego ściągamy przewód dajemy kawałek przewodu z oznaczeniami jak ten odkręcony.Potrzeba...

   30 Paź 2022 20:29Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 684

   W jaki sposób narysować połączenie woltomierza do przełącznika trójstanowego?

   Robię aktualnie schemat elektryczny połączenia stanowiska PLC. Sam schemat połączeń został spisany z innego stanowiska i teraz jest dostosowywany przeze mnie do różnych elementów automatyki na stanowisku.Napotkałam jednakże problem - mam przełącznik trójstanowy ON-OFF-ON, do którego możemy...

   04 Lip 2019 21:50Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 318

   Wzmacniacz rosyjski - PORTA - Schemat połączeń 60Y-292C

   Szukam schematu elektrycznego połączeń wzmacniacza ( piszę w polskiej wersji nazwę)PORTA 50-202CGOST - 24388-88.Przeszukałem internet lecz nie znalazłem.Jak ktoś z Was jest wstanie pomóc był bym wdzięczny.PozdrawiamMarcin

   Audio Serwis 11 Sty 2022 09:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 159

   Schematy serwisowe Citroen Xantia 1. 9D 1996r.

   Jeślite schematy są ogólne to nie będę mógł z nich skorzystać. Potrzebuję szczegółowe schematy elektryczne połączeń do naprawy świateł. Mam źle poprowadzone połączenia do tylnych lewych świateł. Jeśli masz takie to proszę o nie na dominek49(at)yahoo. pl. Dziękuję. :D

   10 Maj 2009 22:55Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2572

   Skrzynia ZF Ecomat HP 500 - schemat

   Kolejna porcja dokumentacji do skrzyń 500 i 600 ale ze sterownikami EST46 i EST47. W okolicach 170 strony schematy elektryczne połączeń, w okolicach strony 77 okład połączeń wewnątrz auta. Rozpisane kilka wersji wtyczek stosowanych w różnych wariantach

   05 Paź 2012 20:26Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 8371

   Schemat prostownika Einhell CC-BC-10E

   Poprawiono schemat elektryczny (połączenie przy PR 2, 2k) vs. układu ścieżek na płytce drukowanej prostownika

   20 Sty 2023 11:25Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 63

   Spis schematów i instrukcji

   MOTOROWERY I MOTOCYKLEAPRILIABAOTIANBMWCAGIVACPIDNIEPRHARLEYHONDAITALJETIŻJAWA - CZJUNAKKAWASAKIKTMKYMCOMACALMALAGUTIMIŃSKMZ - ETZPEUGEOTPIAGGIOROMET, OGAR, KOMAR, MOTORYNKA...

   Motocykle, Motorowery 13 Mar 2015 06:05Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 73020

   sprawdzanie prawa ohma! prosze o pomoc! schemat

   Niewidzę żadnego schematu ale.Połączenie równoległę jest to taki rodzaj połączenia elementów elektrycznych, w którym wszystkie końce oraz wszystkie początki składowych elementów są połączone razem. Połączenie takie tworzy odpowiednią ilość gałęzi, w których mogą płynąć różne prądy, ale które zasilane...

   05 Lut 2008 18:45Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 7942

   Schemat CO CWU kolektor piec kominek Układ Zamknięty

   Schemat górny który załączyłem przedstawia połączenie kominka oraz pieca elektrycznego dla CO i CWU. Prosiłbym o sprawdzenie poprawności schematu i ewentualne sugestie zmian.Nurtujące mnie 1 pytanie - Czy przy obecnym schemacie piec elektryczny będzie niepotrzebnie grzał bufor gdy zaprzestanę korzysta...

   14 Lis 2016 17:33Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1176

   Pomocnik elektryka, czytanie schematów

   Jedyne wymagania jakie są podane to umiejętność czytanie schematów. Co może być na takim schemacie elektrycznym?Myślę, że mają tu na myśli czytanie schematów montażowych. Czasem mówi się na to schematy "jednokreskowe". Umiejętność ta jest potrzebna do wykonania połączeń np. w szafach elektrycznych,...

   Nauka Szkolnictwo 14 Lip 2015 21:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1410

   Sterownik IAW4 połączenie pinów.

   Witam uczynnych forumowiczów.Szukam od kilku dni schematu elektrycznego pandy 2005r 1, 1 MPI, i rozpiski pinów sterownika.U mnie spaliła się część instalacji elektrycznej (sterownik spalony razem z wiązką elektryczną.To co nie spalone doszczętnie(wejście do abs, prawa strona oświetlenia i wejście...

   04 Lut 2013 00:53Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 7365

   Poszukuję schematu instalacji elektrycznej do Renault Scenic II 1. 6

   Połączenie wtyczki z gniazdkiem w miejscu kierowcy.Nabyłem niedawno auto z usterką tego typu, że nie mam tylnych szyb elektrycznych oraz hamulca elektrycznego. Część z przewodów pogniła i wypadła z slotów.Potrzebuje schematu do połączenia. :-)

   10 Wrz 2019 17:31Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 3495

   Dokumentacja techniczna elektryczna

   zachęcam do zaznajomienia się z normą PN-EN-60204-1 (dot. wyposażenia elektrycznego maszyn), rozdział 17 (dot. dokumentacji) + załącznik "i".Zmiany (i wymagania) jakie przyniosła nowa edycja ww normy opisałem w artykule:W skrócie można powiedzieć, że schemat elektryczny (jako cześć dokumentacji...

   23 Kwi 2021 11:28Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 567

   Eagle - połączenia między dwoma punktami cos ala masa

   Witam, jak w Eagle stworzyc koncowki sygnalow na schemacie polaczen elektrycznych?Chodzi mi o punkty podobne do masy czy tam zasilania, że na schemacie elektrycznym polaczenia miedzy tymi elementami nie ma (dwa elementy podlaczone do masy) a na schemacie scieżek oczywiscie już te połączenia są.Jak...

   Projektowanie PCB 16 Mar 2009 20:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1289

   Opel vectra - schemat instalacji elektrycznej

   witam interesuje mnie schemat instalacji zamka centralnego i schemat elektrycznych i podgrzewanych lusterek w oplu vectra q, 6 z 1990 rDodano po 8jak go masz to prosze podeslij mi go opel vectra a 1, 6 z 1990 schemat połączeń centralnego zamka i schemat lusterek elektrycznych i podgrzewanych...

   04 Maj 2010 05:44Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 8991

   Szczegółowe schematy instalacji elektrycznych - jaki program dla elektronika sam

   posiadam pełne, licencjonowane wersje programów AutoData 3. 17 oraz Vivid WorkshopData ATI, jednak nie spełniają one w pełni moich oczekiwań. Są to programy nastawione w moim odczuciu głównie na mechanikę. Bardzo mało schematów elektrycznych (jedynie schematy najbliższego otoczenia ECU z czego...

   31 Lip 2011 22:47Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 17067

   Skuter, Piaggio Zip/Hexagon, nadmiernie obciążona instalacja elektryczna.

   11V na akumulatorze jest bo akumulator jest umierający i pełni jedynie funkcję "jakiegokolwiek akumulatora by nie zepsuć regulatora napięcia, który potrzebuje akumulatora".U mnie w instalacji światła są zasilane z wiązki, akumulator jest połączony do regulatora i na tym połączeniu są również światła....

   09 Maj 2011 09:33Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 8883

   [Altium Designer] - Połączenia z padami na PCB

   Witam! Chciałbym zapytać się fachowców programu Altium Designer odnośnie funkcji. Dajmy na to, na schematicsie nie wstawialiśmy nazw "netów", natomiast po przeniesieniu na pcb leży sobie np. scalak. Czy jest opcja w Altiumie, że prowadząc ścieżkę (no net) i "zahaczając" ją o dowolny pad scalaka, ta...

   04 Wrz 2014 07:23Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1095

   Peugeot 207 - Schemat wiązki elektrycznej

   Podepnę się pod temat wiązek elektrycznych. Peugeot 207 cc 1. 6 2007r. prośba o schemat centralnego zamka, Nie otwiera się klapa bagażnika. Jak udało się otworzyć po wielu próbach to sprawdziłem:-sam eletromechanizm zamka sprawny - po wymontowaniu zainicjowałem zamknięciue mechanizmu i po podaniu bezpośrednio...

   16 Wrz 2018 18:09Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 15021

   Wózek widłowy Linde H20D-03 - kontrolka instalacji elektrycznej

   witam ponownie- uruchomiliśmy wózek po naprawie sterownika (kontynuując poprzedni temat):-)- ale nie działa wentylator elektryczny w wózku, poza bezpiecznikiem jakie mogą być przyczyny? co steruje włączeniem pracy wentylatora czy czujnik w chłodnicy, czy jeszcze inny poprzez co jest uruchamiany...

   Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki 01 Gru 2014 22:20Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 14637

   Signum V6CDTI potrzebny schemat połączenia ECU z zaworami SCV

   Jak w temacie. Schemat połączenia z dwoma zaworami SCV(zielony i czerwony) z ECU. Chciałbym podpiąć do SCV diody sygnalizujące ich działanie.Przy dużym obciążeniu silnika (duża prędkość na autostradzie) następują sporadyczne szarpnięcia (ok 1s) spowodowane moim zdaniem chwilowym brakiem paliwa podawanym...

   29 Kwi 2011 19:48Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2839

   Toyota Surf 1996 - Elektrycznie składane lusterka - zmiana sposobu sterowania

   Witam wszystkich,Problem mam banalny, ale nie mogę sobie z nim poradzić, nawet po przeczytaniu kilku artykułów na forum.W samochodzie mam składane lusterka sterowane typowym przełącznikiem 2-sekcyjnym 3-stopniowym. Sterowanie jest niezwykle proste - do przełącznika dochodzą 2 kabelki: +12V i GND....

   06 Lip 2018 22:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2880

   Dwa Łączniki schodowe i dwa krzyżowe - Schemat

   Dzień dobryCzy ktoś z Was mógłby może mi pomóc? Robię sobie remont sypialni i wymieniam cała instalację elektryczną i próbuję rozkminić układ świateł. Interesowałby mnie schemat połączenia dwóch łączników schodowych podwójnych z dwoma łącznikami krzyżowymi i dwoma źródłami światła. Dla własnej...

   14 Gru 2020 17:11Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1971

   kuchenka gazowo elektryczna mastercook 7347, schemat.

   kuchenka gazowo elektryczna mastercook 7347Witam, wymieniłem przełącznik krzywkowy 11HE-005 i mam problem że prawdopodobnie pomyliłem końcówki przy wymianie wyłącznika. Potrzebuję schemat kolejności połączeń na wyłączniku.

   14 Paź 2011 17:31Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2611

   Połączenia gniazdek w domowej sieci elektrycznej

   Z punktu schematu "elektrycznego" nie widzę różnicy;) Ten po prawej jest ładniejszy.

   25 Mar 2012 08:33Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 19912

   schemat płytki zliczającej zrobiony w eagle

   Zaczynam swoją przygodę z eaglem, a dokładniej w ogóle z elektroniką i projektowaniem płytek. Robię to używając, wersje free. Powstał już schemat elektryczny 1 pytki (drugiego podejścia. Pierwszego już się wstydzę:cry:). A nawet board, jest juz też. I tu jest początek moich wątpliwości. Dlatego...

   27 Lis 2013 11:29Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 2481

   Citroen C4 Grand Picasso 1. 6 H - Schemat foteli elektrycznych nie działają

   Witam Szukam elektryka z Warszawy lub okolic do 60 km. Mianowicie kupiłem kompletną tapicerkę skórzaną do Citroena C4 Grand Picasso (7 osobowy)Rok Listopad 2008 w 1. 6 HDI 110 KM z FAPPo podłączeniu wtyczek nic nie działa. Byłem u mechanika co ma LEXIE 3 ale w kalkulatorach nic nie widział, zmienił...

   11 Kwi 2016 20:27Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3318

   Klimatyzator COOLEXPERT APM-09CCM schemat

   Poszukuję schematu układu elektronicznego znajdującego się na płytce PCB oraz schematu elektrycznego urządzenia.W instrukcji klimatyzatora znajduje się schemat połączeń elektrycznych ale może ktoś posiada szczególowy.

   Wentylacja i Klimatyzacja 15 Lip 2010 21:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2417

   SED-110-4, Frania, schemat połączeń, info

   Schemat elektryczny legendarnej pralki Frani z silnikiem SED-110-4Zachowałem w tym schemacie kolorystykę przewodów taką, jaka była w moim egzemplarzu, kolory przewodów mogą być inne zależnie od daty produkcji pralki lub w skutek napraw pralki, silnika.Ze względu na to, że pralka Frania...

   AGD Użytkowy 07 Kwi 2012 15:01Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 8025

   sc40ds kompresor śrubowy - Poszukuję schemat elektryki

   Kompresor śrubowy 1988r typ SC40DS silnik Deutz dwucylindrowy.Potrzebuje schematu elektrycznego instalacja rozgrzebana.Znajduje się w niej puszka sterownicza SME 1-1/F na siedem złącz jedyne co jest pewne to 12V jest podłączone prawidłowo co do reszty to rozgrzebane i nie ma pewności o prawidłowość...

   04 Maj 2016 21:08Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 885

   Peugeot 508 fotele gt instalac - Potrzebny schemat el. foteli wersja gt

   Witam zakupiłem piękne skórzane fotele w wersji GT. Fotele te posiadają pełną elektrykę funkcje pamięci masażu grzania oraz ustawień lędźwiowych. Posiadam wszystkie moduły są jakby "żywcem wyjęte" z auta dawcy (Mowa o tych podpietych do foteli)Potrzeby jest schemat elektryczny oraz wyprowadzenie...

   08 Maj 2022 19:15Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2634

   Mercedes W211 '06 przedlift - schemat połączeń modułu haka przyczepy

   W211 2006r., przedliftowy, kombi, hak chowany ręcznie dźwignią.W gnieździe 13pin brak wszystkich "świateł", nie ma napięcia.Do modułu dochodzi zasilanie (12V po stacyjce na czerwono/czarnym i czerwono/zielonym) i masa.Bezpieczniki (30A, 1 i 2) w tylnym...

   01 Maj 2021 14:57Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3219

   Volvo XC60 II schemat ECM pilnie potrzebny

   Mam problem ponieważ od dłuższego czasu poszukuję schematów elektrycznych do Volvo XC60 II z 2019 roku a konkretnie schemat połączeń ECM lub mówiąc krótko komputera silnika. Jest to wersja T5 z benzynowym silnikiem o oznaczeniu b4204t26. ECM to Denso 32242004. Auto jest po wypadku...

   18 Sty 2022 22:01Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 720

   Poszukuje schematu gniazda do haka holowniczego przyczepki

   Nie wyraziłeś się zbyt jasno bo "schemat "sugeruje połączenie elektryczne, natomiast "hak"mechaniczne. Nie szukaj tak odpowiedzi bo Cię wyśmieją na Forum. Jeżeli elektrycznie, po prostu weź miernik i po włączeniu po kolei świateł sprawdź gdzie co masz. Poproś znajomego [do przełączania] i będzie szybciej. pozdrawiam...

   11 Kwi 2006 20:57Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 17361

   Schemat uzwojeń silników elektrycznych??

   Najlepiej poszukać w księgarniach technicznych. To całe rozrysowane schematy cewek połączeń itd. Widziałem taką u znajomego elektryka. pozdrawiam. jomekDla przykładu

   08 Mar 2007 08:22Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 27858

   chrysler eagle talon czasem gaśnie 91r schemat potrzebny

   Na wstępie zaznaczam dla moderatorów i nie tylko, że nie jestem serwisantem samochodów lecz elektronikiem serwisantem RTV. Samochód zapala gdy jest zimny i wszystko jest ok. czasami jednak gaśnie i nie da sie go przez dłuższą chwile uruchomić. Obstukanie obudowy komputera wykazało że przy stuknięciach...

   28 Sie 2007 17:34Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 5783

   Jak przenieść połączenia PCB do schematu w Altium Designer?

   Łatwego sposobu nie ma. W programie EDWinXP jest mechanizm, który wspomaga ten proces, czyli tzw. projektowanie wsteczne. Można to zrobić w następujący sposób. Dla PCB zaprojektowanego w Altium należy wygenerować pliki w formacie Gerber. Te pliki (należy nadać plikom rozszerzenie GBR) można załadować...

   11 Lip 2007 21:07Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3159

   Renault Megane 1. 6 - schemat dolnej sondy lambda i podgrzewania lewego lusterka

   Witam szanownych kolegów.Czy ktoś z was posiada może schemat elektryczny do Megane II 1. 6?Chodzi konkretnie o schemat połączenia dolnej sondy lambda za katalizatorem, oraz ogrzewania lewego lusterka od strony kierowcy które nie działa.Sonda niestety generuje błąd błąd grzałkiSterowanie...

   26 Sty 2014 17:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2601

   VW Crafter schemat klimatyzacji.

   Witam!!Proszę o pomoc.Poszukuję schematu elektrycznego do VW Crafter rok 2007 2. 5TDI 120 KW.W samochodzie nie było klimatyzacji, zdobyłem wszystkie części tylko brakuje mi całe połączenie elektryczne systemu klimy.Za każdą pomoc dziękuję. ADAM.

   Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie 23 Lip 2020 14:00Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 6348

   Przeróbka instalacji elektrycznej i właściwe uporządkowanie przewodów

   poprawiłem trochę szkic i najprościej chce przedstawić stan obecny (dodam że to połączenie wykonane jest niechlujnie i stwarza zagrożenie, nawet do prowizorki nie można porównać).Kabel czerwony jest dość nowy po wejściu w następny budynek przed rozgałęzieniem na dwie linie zamontowano bezpieczniki....

   04 Gru 2016 01:07Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1806

   - Schemat rozdzielnicy w domku jednorodzinnym

   A wiesz dlaczego w szkołach i na uczelniach elektroenergetyka i elektronika to oddzielne kierunki? Choć mają trochę wspólnego i nakładają się trochę. Informatyka także się nakłada na obydwa. Częściowo.Specjalizacje? Energetykiem nie będę. Można zrobić uprawnienia SEP stopnia "E" po których można...

   07 Sty 2017 00:00Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 7053

   Poprawność schematu sterowania LED z Arduino przez MOSFET

   Sprawdziłem z notą katalogową PC817 Sharp-a. Zakładam, że ta kropka w lewym dolnym rogu LTV817 oznacza pin 1 (taki jest standard znakowania), i że on ma identyczny układ pinów, jak PC817, oraz że to jest widok od góry (bo od góry widać tę kropkę). Jeśli tak, to układ połączeń jest prawidłowy (uwaga na...

   08 Sie 2020 09:10Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 918

   Audi A4 B6 1. 8T - 2. 5TDI swap 1. 8T połączenie wiązki w kabinie, schemat

   Ciężko rozczytać mi się w ogólnych schematach elektrycznych a nie mogę znaleźć schematu od podszybia do przekaźników/bezpieczników.Jak ktoś przerabiał podobny temat to może podpowie konkretnie które piny gdzie przepiąć?

   25 Lis 2020 10:53Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1050

   Pralka BRANDT WTC0610K - schemat połączeń

   Poszukuję schematu elektrycznego pralki BRANDT WTC0610K.Przeniosłem z "Inne".

   25 Maj 2007 15:52Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2121

   Audi A6 (C5)2. 4 benz/LPG - Schemat instalacji tiptronic

   Witam. Proszę o pomoc. Pacjent Audi a6 1998 rok 2. 4 ze skrzynią tiptronic. Poszukuję schematu elektrycznego sterowania tej skrzyni. Sterownik 4B0 927 156 BB (pod fotelem pasażera) bez widocznych uszkodzeń elektroniki.Problem polega na tym że po odpaleniu auta od zaraz lub w krótkim czasie po skrzynia...

   10 Lis 2012 16:43Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 6135

   Schemat wzmacniacza stereo 2x30W 26V

   No i tak zrobię. Właśnie szukam jakiegoś schematu na TDA7294 Gdybyś chciał pójść o krok dalej - podaję "na tacy"układ rysunku ścieżek i rozmieszczenia elementów dla wykonania stereo takiego wzmacniacza (2xTDA7294).Elementy trzeba kupić we własnym zakresie ale radość i satysfakcja z wykonania większa....

   22 Mar 2014 16:09Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 4701

   Whirlpool K20 - elektrozawór brak reakcji na instalację elektryczną w złączu ka

   Sprawdź poprawność połączeń w układzie, w oparciu o schemat układu połączeń (w zał. ):Nie wykonuj nieprzemyślanych czynności, które opisujesz tak: "po zdjęciu obudowy i podpięcie nie zależnego prądu pod zawór".

   AGD Drobny sprzęt 11 Wrz 2016 05:58Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1458

  Instalacja elektryczna jest jedną z podstawowych sieci do jakiej podłącza się każdy dom. W zależności od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych instalacja ta może mieć różną wielkość i pełnić różne funkcje. W dokumentacji budowlanej musi znaleźć się między innymi projekt instalacji elektrycznej, który zawiera podstawowe parametry, rozwiązania oraz schematy poszczególnych obwodów. W zależności od rozmieszczenia poszczególnych sprzętów i mebli ustala się trasy przewodów, a wszelkie zmiany w trakcie wykonywania instalacji warto nanosić na plan. Tego typu informacje będą przydatne przy remoncie lub modernizacji instalacji.

  fot. : Sonel - zalecane strefy układania przewodów w pomieszczeniach mieszkalnych

  Zobacz więcej: 

  • Instalacja elektryczna w domu
  • Jak rozplanować kable, przewody, gniazdka i oświetlenie w domu

  Oznaczenia elektryczne

  oznaczenia literowe

  Prąd przemienny:
  L – przewód fazowy (L1 – faza 1, L2 – faza 2 itd. )
  N – przewód neutralny
  PE – przewód ochronny uziemiony
  PEN – przewód ochronny uziemiony i neutralny równocześnie

  Prąd stały:
  L+ – biegun dodatni
  L- – biegun ujemny
  M – środkowyTypy przewodów - podział ze względu na:Konstrukcję żyły:
  D – drut
  L – linka
  Lg – linka giętka
  Materiał budujący żyły:
  A – aluminium
  F – stal miękka
  brak oznaczeń – miedź
  Główne oznaczenia przewodów

  symbole elektryczne

  fot. : Przykładowe symbole elementów elektrycznych i eleketronicznych stosowane na schematach

  Oznaczenia przewodów elektrycznych - kolory kabli:

  zielono-żółty oznaczony PE - odpowiada za uziemienie, to przewód ochronny, zabezpieczający przy przebiciu, niebieski oznaczony N - nazywany neutralnym. To przewód kluczowy dla przesyłania energiiczarny lub brązowy oznaczony L - to elektryczny przewód roboczy przeznaczony do dostarczania napięcia fazowego. Trzeba uważać, by go nie dotknąć, gdyż może skończyć się to porażeniem. 
  Przykłady schematów elektrycznychJednym z podstawowych elementów instalacji elektrycznej w domu są łączniki. Poniżej przedstawione są schematy różnych wariantów połączeń łączników.

  łączniki jednobiegunowe (pojedyncze) - za ich pomocą wykonuje się łączenia w obrębie pojedynczego obwodu działając jak przełącznik oraz dwubiegunowe składające się z pojedynczego przycisku umożliwiającego manipulację w obrębie dwóch obwodów. push(['_trackEvent', 'powiększ zdjęcie', 'art Instalacja elektryczna - przykładowe schematy']);" alt="Schemat połączeń łączników" src="https://www. pl/obrazki2/schemat_polaczen_lacznikow_jednobiegunowych_karlik_08014. jpg"/>Karlik Elektrotechnik

  łączniki świecznikowe - mogą posiadać dwa lub więcej przycisków i używane są w przypadku żyrandoli

  Karlik Elektrotechnik

  łączniki schodowe (z podświetleniem, współpracujący z krzyżowym) - tego typu łączniki stosuje się w parach - na parterze i piętrze a przełączenie jednego z łączników powoduje zmianę stanu obwodu w konfiguracji otwarty/zamkniety. Znalazły zastosowanie na klatkach schodowych. W wersji krzyżowej umożliwiają stosowanie instalacji dla dowolnej liczby kondygnacji. pl/obrazki2/schemat_polaczen_lacznikow_schodowych_z_podswietleniem_karlik_08014. jpg"/>


  Zobacz także: Włącznik schodowy - schemat podłączenia

  łączniki zwierne (dzwonek, światło) - służą do łączenia w obrębie pojedynczego obwodu. Posiadają sprężynę, która samoczynnie odbija przycisk powodując rozłączenie

  łączniki żaluzjowe - umożliwia łączenie w obrębie dwóch oddzielnych obwodów bez możliwości łączenia ich jednocześnie. Mogą być wyposażone w dwa przyciski lub jeden trójstanowy. Używane są, np. do podnoszenia i opuszczania żaluzji

  Karlik Elektrotechnik

  Zobacz także:

  Schemat połączeń elektrycznych Craftsman 247 77466 1

  Bezpośredni link do pobrania Schemat połączeń elektrycznych Craftsman 247 77466 1

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Schemat połączeń elektrycznych Craftsman 247 77466 1